Strona główna » Fiskalizacja myjni

Fiskalizacja myjni

Kobieta zbliża telefon do terminala płatniczego w celu wykonania zapłaty.
Fiskalizacja myjni. Zmiana w prawie dotycząca paragonów na myjni.

Już od 1 lipca 2022 roku w życie wchodzi nowe prawo w zakresie fiskalizacji płatności na myjniach bezdotykowych. Wiąże się to z obowiązkiem stosowania kas fiskalnych na myjniach.  

Jakie rozwiązania na fiskalizację myjni?

Zmiana w prawie dotycząca paragonów na myjni to nie lada wyzwanie. Trudno wyobrazić sobie, że klient sam będzie rejestrował płatność na kasie fiskalnej i wystawiał sobie przy tym paragon. Dlatego kasy fiskalne na myjniach bezdotykowych nie będą posiadać drukarek i wydawać tradycyjnego paragonu papierowego. Uzasadnieniem tego jest fakt, że taki paragon może zostać zalany, dlatego typowa kasa fiskalna w tym przypadku nie jest dobrym rozwiązaniem.  Możliwe więc jest zastosowanie e-paragonu lub faktury w postaci elektronicznej.

E-paragon na myjni.

E-paragony to dokumenty sprzedaży w formie elektronicznej, które mają być bezpieczną formą potwierdzenia dokonanej transakcji. E-paragon to rozwiązanie, które pozwoli wyświetlać paragony na ekranach w formie kodów QR. Nasz system lojalnościowy dla zasileń poprzez kartę lub wpłatę wystawia już od dawna normalne faktury w formie PDF.

Fiskalizacja myjni poprzez urządzenia Nayax.

Umożliwienie wyświetlania e-paragonu będzie możliwe dzięki nowoczesnym terminalom, które posiadają systemy wdrażania płatności kartami płatniczymi. Komunikat o gotowym e-paragonie będzie wyświetlał się na terminalu. Do tego potrzebne są najnowsze urządzenia dotykowe Nayaxa.